tania promocja na allegro

Tania promocja przy pomocy Allegro

Wydaje mi się, że na Allegro można sprzedawać prawie wszystko. Przeprowadziłem kiedyś bardzo ciekawy test, który miał na celu wypromowanie jednego z moich serwisów internetowych. Zazwyczaj każdy, kto posiada jakiś serwis stara się go pozycjonować, reklamować, wymieniać linkami, itp. Co do efektów tych działań jest różnie… Moim celem oczywiście była tania promocja, ale przeprowadziłem ją w zupełnie inny sposób. Pomocne okazało się Allegro.

Co takiego zrobiłem?

Serwis, który prowadziłem, był forum poświęconym tematyce sprzedaży :). Niestety, mimo że było ciekawe, nie udawało mi się przyciągnąć do niego tłumu zainteresowanych wymianą poglądów użytkowników. Żeby „sprowokować” zainteresowanie serwisem, wystawiłem aukcję na Allegro, której przedmiotem była możliwość moderacji jednego z wątków na moim forum, przez okres jednego miesiąca. Cena, jaką wyznaczyłem dla tej aukcji była całkiem wysoka około 5.000 PLN. Odpaliłem aukcję i zacząłem obserwować co się wydarzy. Zaznaczę, że oczywiście w treści ogłoszenia zawarłem link do mojego serwisu… O tyle, o ile wcześniej mój serwis odwiedzało kilkudziesięciu użytkowników dziennie (poniżej 50), to po dodaniu mojego ogłoszenia na Allegro ilość ta przekroczyła poziom 100. Wiem, że to nadal może się nie wydawać dużo, ale jeśli spojrzymy na to z perspektywy przyrostu to osiągnąłem wynik ponad 100% więcej! To oczywiście nie wszystkie „oznaki ożywienia”, jakie zauważyłem.

Najciekawszym doświadczeniem był e-mail od jednego z użytkowników Allegro, który skrytykował moją aukcję. Pamiętam, że jednym z „łagodniejszych” zwrotów w tym mailu było, coś na kształt „…ale jest Pan naiwny licząc, że ktoś zapłaci tyle kasy za moderację tak słabego serwisu…”. Pozwoliłem sobie odpowiedzieć na tego maila i napisałem – „Zgadzam się z Panem w 100%, na pewno nie znajdę takiej osoby, nie to było intencją mojego ogłoszenia.” Kolejny mail od tego „miłego” Pana już był wyrazem uznania dla mojego pomysłu – no cóż, dał się złapać na „prostą sztuczkę” z tanią promocją przy pomocy Allegro.

Podsumowanie

Mój pomysł na „tanią” promocję na Allegro zadziałał. Mam nadzieję, że będzie on inspiracją również dla Ciebie. Już wkrótce podpowiem, jakie jeszcze ciekawe doświadczenia o charakterze sprzedażowym można prowadzić wspólnie z Allegro…

Tak, przy okazji dla tych co jeszcze nie sprzedają poprzez Allegro – w naszym sklepie mamy interesujący Poradnik „Jak sprzedawać na Allegro?”.