networking na czym polega

Networking. Na czym to polega?

To dziwne sformułowanie pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów net = sieć i work = pracować (nie jestem wybitnym tłumaczem :)) – tak „po naszemu” – można chyba to przetłumaczyć, jako „działająca sieć” – pewnie nadal niewiele to mówi, ale daje już jakieś podstawy do tego, aby zacząć podejmować interpretację o co chodzi z tą działającą siecią…

Na czym to polega?

Networking według mnie jest pewną formą prowadzenia sprzedaży polegającą na inicjowaniu sprzedaży w oparciu o posiadane kontakty, czy to biznesowe, czy też znajomych, rodzinę itp… Jest to bardzo „amerykański” model, ostatnio bardzo popularny w Polsce. Wiele osób mogłoby w tym miejscu zacząć rzucać we mnie inwektywami, że jak można pisać „ostatnio” przecież od ilu lat działa Amway, czy inne tego typu podmioty… To, o czym ja myślę pisząc „ostatnio”, to kilka konkretnych inicjatyw polegających na tym, że grupy przedsiębiorców reprezentujących różne branże spotykają się w różnych miejscach i każdy stara się coś opowiedzieć o swoim biznesie, swoich potrzebach, no i o tym, co chciałby pozostałym uczestnikom takiego spotkania sprzedać. Nie wszystkie z tych spotkań kończą się sukcesem, ale w dłuższej perspektywie jest to na pewno interesująca i bardzo tania forma wypromowania siebie, swoich usług, a docelowo również i ich sprzedaży.

Konwersja – kilkadziesiąt procent!

Z pewnością ta forma prowadzenia spotkań, jest bardzo atrakcyjna dla większych przedsiębiorstw, które chcą przy pomocy tego typu działań networking’owych budować relacje ze swoimi klientami, ale również i przy ich okazji pozyskiwać zupełnie nowych. Moje osobiste doświadczenia w tym względzie są naprawdę imponujące. Współprowadząc tego typu warsztaty w Polsce możliwe było osiąganie konwersji na poziomie kilkudziesięciu procent tzw. potencjalnych klientów, nowych klientów. Jestem przekonany, że networking bezpośredni będzie się rozwijał.

A może Twoja firma byłaby zainteresowana przeprowadzeniem profesjonalnych warsztatów networking’owych?

Jeżeli odpowiedź brzmi TAK – zapoznaj się z naszą ofertą w zakresie ich przeprowadzenia – Kliknij.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.