instynkt sprzedawcy

Instynkt sprzedawcy

Przyznam szczerze, że nigdy, nigdzie nie spotkałem oficjalnej definicji „tego czegoś” co sam nazwałem instynktem sprzedawcy. To wcale nie oznacza, że on nie istnieje. On jest i każdy kto choć trochę zna się na sprzedaży powinien to potwierdzić.

O co chodzi?

Załóżmy, że jesteś menedżerem, który zarządza grupą handlowców… Prowadzisz rekrutację, masz do wyboru dwóch kandydatów: Pierwszy z nich jest doskonale przygotowany od strony merytorycznej jeśli chodzi o znajomość produktów i usług, które mają być przedmiotem sprzedaży, mimo to „czegoś” mu brakuje. Drugi nic nie wie o ofercie, ale jest „urodzonym” sprzedawcą. Kogo wybierzesz w ramach tego postępowania kwalifikacyjnego?

Trudne pytanie? Niekoniecznie, każda osoba, która posiada doświadczenie w zarządzaniu ludźmi z pewnością wybrałaby tę drugą osobę. Dlaczego? No cóż, generalnie każdy może się nauczyć „oferty”, natomiast jeśli chodzi o „to coś” – ten instynkt sprzedawcy, to już nie każdy go posiada. Nie chcę, żebyś odniósł wrażenie, że jeśli tego „nie masz”, czy „nie czujesz”, to jesteś na straconej pozycji w sprzedaży, to nie tak. Chcę tylko zwrócić uwagę, że są pewne osoby, które, jak w każdej dziedzinie życia, mogą posiadać talent do tego, aby być super sprzedawcą, są takie, które muszą się nauczyć sprzedawać (tych jest najwięcej), no i takie, które lepiej żeby zaczęły uprawiać „inne sporty” :), bo pewnie nigdy z nich nie da się zrobić sprzedawcy.

Podsumowanie

Nie „załamuj się” jeśli Tobie nie wychodzi sprzedaż. To nie jest łatwy zawód. Wymaga on ciągłej pracy nad sobą i metodami, którymi się posługujesz w zakresie pozyskiwania klientów. Myślę, że w tym procesie doskonalenia z pewnością pomoże korzystanie z zasobów naszego serwisu wspieramysprzedaz.pl :), do czego gorąco zachęcam.

 

Zapoznaj się z produktami wsparcia Twojej sprzedaży w naszym sklepie:

Szczególnie polecamy te w zakresie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.